Kiedy decydujemy się na zakup wymarzonej pary butów chcemy, aby zawsze wyglądały tak świeżo jak w momencie zakupu. Jednak jak wiadomo, to nie zawsze jest takie proste jak może się wydawać. Co zrobić aby nasze kicksy zawsze prezentowały się świetnie? Oto kilka porad jak czyścić skórzane sneakersy.

 

Podstawą utrzymywania butów, np. Jordanów, w dobrej kondycji jest dbanie o nie. Zaraz po zakupie najważniejszą czynnością jest zaimpregnowanie ich sprawdzonym preparatem, my polecamy Impregnat CREP Protect. Jest to produkt, który na rynku istnieje już wiele lat, jest z całą pewnością godny polecenia. Spray tworzy na butach niewidoczną powłokę, która odpycha płyny i zapobiega plamom. Dzięki temu brud oraz woda nie wsiąka aż tak mocno w materiał. Natomiast jeśli na butach pojawi się plama to znacznie łatwiej jest się jej pozbyć. Impregnat CREP Protect można stosować na różnego typu materiałach, takich jak płótno, zamsz, nubuk czy skóra licowa. Jest bardzo łatwy w aplikacji i szybko wysycha. Świeże, czyste sneakersy najlepiej spryskać dwoma warstwami produktu, dla lepszych efektów. Impregnat CREP Protect jest dostępny w ofercie naszego sklepu.

 

 

 

Jeśli już nasze sneakersy się ubrudzą, najlepiej wyczyścić je jak najszybciej. Środek do czyszczenia powinniśmy dobrać w zależności od materiału z jakiego zrobione są buty. Jeżeli jest to skóra licowa, z której najczęściej stworzona jest cholewka modeli Jordan 1 Retro, Jordan 4 Retro czy Nike Dunk, to najkorzystniej będzie użycie środka do czyszczenia obuwia. Mają one specjalne składy, które nie zniszczą skóry naszych ulubionych sneakersów. Na rynku jest kilka marek oferujących produkty do czyszczenia, jednym z lepszych jest Crep Cure Refill. To płyn do czyszczenia sneakersów, który składa się w aż 98% z naturalnych składników, w tym z ekstraktu z kokosa. Jeśli zastanawiacie się gdzie kupić płyn do czyszczenia sneakersów, to informujemy, że produkty do czyszczenia Crep Protect, są dostępne na www.mrkicks.pl. Płyn jest bardzo łatwy w zastosowaniu. Najlepszym sposobem jest nalanie do małej miseczki ciepłej wody i dodanie kilkunastu kropel preparatu Crep Cure Refill. W takim roztworze najlepiej maczać szczoteczkę, którą następnie delikatnie szorujemy nasze buty. Tym produktem możemy wyczyścić również podeszwę naszych sneakersów. Płyn do czyszczenia marki Crep jest u nas dostępny sam jak i w zestawach, np. w zestawie Crep Cure Travel, w którym poza płynem znajduje się również plastikowa miseczka, szczoteczka z miękkim włosiem oraz ściereczka. Jest to jeden z najczęściej wybieranych zestawów, ponieważ z łatwością można zabrać go także na wyjazdy. Jest mały i posiada wszystko co niezbędne do wyczyszczenia naszych sneakersów.

 

Crep Protect CURE Kit - Premium Sneaker Cleaning Kit, with Brush, Solution (100ml), Microfibre Cloth and Reusable Pouch: Amazon.co.uk: Fashion

 

Dobrą opcją jest również noszenie małych chusteczek do czyszczenia butów ze sobą. Wtedy bez problemu możemy szybko wyczyścić nasze kicksy będąc na mieście. Takie chusteczki nasączone płynem do czyszczenia ma w swojej ofercie Crep Protect – Crep Wipes. To dwustronne ściereczki, które z jednej strony są szorstkie, aby móc usunąć bardziej uparte plamy, a z drugiej miękkie i gładkie. Takie pojedyncze chusteczki zajmują bardzo mało miejsca, zmieszczą się nawet w kieszeni czy małej torebce, a nie raz mogą uratować nasze buty w kryzysowej sytuacji.

CrepProtect

Najlepszą opcją jest mimo wszystko regularne przecieranie naszych butów, nawet codziennie. Dzięki dbaniu o nasze sneakersy z pewnością będą służyły nam bardzo długo i zawsze będą wyglądały świeżo.